O nás

O společnosti HELI CZECH s.r.o.

Vážení přátelé,
dovolte nám krátce představit společnost HELI CZECH s.r.o. .

Naše historie sahá do doby před vstupem do Armády České Republiky, kdy jsme se jako kluci rozhodli létat s vrtulníky. Všichni piloti včetně zakladatele společnosti létali, nebo létají na bitevních vrtulnících Mi-24 v Tygří Letce a mají nalétáno tisíce letových hodin. Mnozí piloti mají za sebou několik misí jak v Kosovu, tak v současné době i v Afganistánu. Jedná se o společnost, která má ty nejlepší a nejzkušenější piloty a instruktory v této zemi.

Létání s vrtulník je náš životní sen a o vrtulnících víme víc než ostatní.

S činností jsme začali bez jakékoli státní zakázky z „absolutní nuly“ v roce 2007 na louce v obci Karlštejn, odkud jsme jako první začali poskytovat zážitkové lety vrtulníky pro turisty a další zájemce s pronajatým vrtulníkem. Vozili jsme je nad místní hrad a blízké okolí. V čem pokračujeme dodnes, ale již z heliportu v Loděnicích.
Postupně jsme se rozvinuli do společnosti, která v současné době vlastní 6 vrtulníků a celkem provozuje 12. ( a to jsme ještě nezačali ;-) ) .

Mimo zážitkových letů, jsme vybudovali leteckou školu, servis pro 7 typů vrtulníků, provádíme letecké práce od filmovacích po monitorovací lety a jsme jedinými držiteli licence Leteckého dopravce v ČR podle nejpřísnějších Evropských norem s lehkými vrtulníky Robinson . Účastníme se všech velkých leteckých show v naší zemi.

V roce 2010 jsme získali pro naší sesterskou společnost HELI Slovakia s.r.o. dealerství pro vrtulník Robinson a poskytujeme servis dle PART-145 jak v České republice, tak na Slovensku.

V roce 2012, se nám podařil neskutečný kousek – dovést „Bitevní vrtulník BELL AH-1COBRA“ z USA. Jedná se o naprosto jedinečný unikát s plnou historii, který nemá v Evropě obdoby. Už jen proto, že v mnoha světových zemích je tento stroj v různých variantách používán ještě jako zbraň. S bližší historii tohoto stroje se můžete seznámit v sekci Naše vrtulníky. Cobra je tu pro Vás. Budete se s ní moc svézt u příležitosti propagačních letů při různých marketingových akcích, nebo leteckých dnech a vnořit se do pocitů pilotů na bojových misích.

Velký dík patří našemu fotografu panu Jaroslavu Kubíkovi a kameramanu Kamilovi Podolskému, jejichž fotografiie a videa si můžete prohlédnout na našich stránkách.

Další poděkování patří fotografům Miloš Růža a Jiří Sofilkanič, jejchž snímky také zdobí naše intenetové stránky.

Děkujem a těšíme se na létání s Vámi.

Team HELI CZECH.

Poslední články

6.1.2017

HELI CZECH s.r.o. získal certifikát ISO 9001

Naše společnost HELI CZECH s.r.o. získala certifikát systému managementu kvality ISO 9001

21.12.2015

Absolvovali jsme školení SAFETY COURSE na vrtulník Robinson R66

Zástupci naší společnosti se v letošním roce zúčastnili školení vrtulníku Robinson R66 v Robinson Helicopter Company v Torrance. Zde nám byl přidělen průvodce a měli jsme tu šanci se podívat přímo do výrobních hal. Viděli jsme také vrtulník R66, který jsme teď v prosinci dovezli do ČR. Byli jsme přítomni jeho letovým zkouškám.             […]

25.9.2015

Výherci letu vrtulníkem COBRA – DNY NATO 2015

Sobota 19.09.2015

Petr Závodný
Jana Máchová
Martin Kavan

Neděle 20.9.2015

Lukáš Dudík
Radoslav Kretek
Marcin Wojtowicz

Všem výhercům gratulujeme.
Team Heli Czech

14.9.2015

ZDARMA let bitevním vrtulníkem AH-1S Cobra

Připravili jsme pro vás soutěž o let bitevním vrtulníkem AH-1S Cobra.

Jak letět Cobrou ZDARMA ?

Ve dnech 19.-20.9.2015 budou probíhat DNY NATO 2015 na letišti v Mošnově, kde společnost HELICZECH opět bude uskutečňovat vyhlídkové lety vrtulníky Robinson R22/R44 a BELL 206B, cena letenky bude 600Kč/1 osoba. Jediné co je potřeba pro účast v soutěži, je si zakoupit tuto letenku na kterémkoliv typu vrtulníku. Každý den budou vybráni 3 výherci.

Neváhejte a přijďte se s námi proletět, třeba to zrovna budete Vy, při kom bude stát štěstí.

Těšíme se na Vás!

TÝM HELICZECH

 

Kontaktujte nás
Kontaktujte nás

HELI CZECH s.r.o.

Luďka Matury 811,

Pardubice, 530 12

777 206 480

Sledujte nás