Výcvik pilotů

Jak začít na vrtulníku / PPL(H)
Typový výcvik
Noční kvalifikace / Night
CPL(H) a FI(H)
Pokročilé nouzové postupy
Další užitečné informace
Testy / Tests

Naše vrtulníková škola HELI CZECH je tu pro Vás každé roční období po celý rok.

Máme ty nejzkušenější a nejlepší instruktory, kteří mají velké zkušenosti z létání na vojenských i civilních typech vrtulníků takřka po celém světě a jsou připraveni je Vám předat.

Základní výcvik provádíme nejčastěji na nejrozšířenějším a nejznámějším vrtulníku R-22, který vyniká svoji jednoduchostí a spolehlivostí.

Provoz tohoto stroje je vyzkoušený a ověřený po celém světě. Poskytuje max. bezpečí v během létání i provozu na zemi, hlavně díky vysoko umístěnému nosnému rotoru, který na zemi neohrožuje osoby v jeho blízkosti a naopak ve vzduch dává vrtulníku velkou možnost posunu těžiště v podélné ose. V praxi to znamená, že snese poměrně velké rozdíly v zatížení sedaček.

Ovládání je jednoduché, příjemné a praktické. Během letu všechny řídící prvky reagují spolehlivě, bez jakéhokoli zpoždění a bez zbytečného odporu včetně pedálů nožního řízení, které ovládají ocasní vrtulku. Ta je v současné době nejefektivnějším a nejjednodušším nástrojem vyrovnávání reakčního momentu vznikajícího přenosem výkonu motoru na nosný rotor. Jinými slovy, ocasní vrtulka je ideální pro létání v extrémních podmínkách, protože nezatěžuje motor zbytečným odběrem jeho výkonu, který může být využit nosným rotorem pro bezpečné provedení letu. Více se dozvíte v sekci Prodej vrtulníku / porovnání vrtulníků.

Pro základní i pokročilý výcvik je k dispozici i R44, s prostornější kabinou, většími výkony a bezkonkurenčním komfortem pro pilota a cestující. Je ovšem poněkud dražší než R22. Tady platí, že za komfort si musíte připlatit.

Kontaktujte nás
Kontaktujte nás

HELI CZECH s.r.o.

Luďka Matury 811,

Pardubice, 530 12

777 206 480

Sledujte nás