Výcvik pilotů

Jak začít na vrtulníku / PPL(H)
Typový výcvik
Noční kvalifikace / Night
CPL(H) a FI(H)
Pokročilé nouzové postupy
Další užitečné informace
Testy / Tests

Naše vrtulníková škola HELI CZECH je tu pro Vás každé roční období po celý rok.

Máme ty nejzkušenější a nejlepší instruktory, kteří mají velké zkušenosti z létání na vojenských i civilních typech vrtulníků takřka po celém světě a jsou připraveni je Vám předat.

Základní výcvik provádíme nejčastěji na nejrozšířenějším a nejznámějším vrtulníku R-22, který vyniká svoji jednoduchostí a spolehlivostí.

Provoz tohoto stroje je vyzkoušený a ověřený po celém světě. Poskytuje max. bezpečí v během létání i provozu na zemi, hlavně díky vysoko umístěnému nosnému rotoru, který na zemi neohrožuje osoby v jeho blízkosti a naopak ve vzduch dává vrtulníku velkou možnost posunu těžiště v podélné ose. V praxi to znamená, že snese poměrně velké rozdíly v zatížení sedaček.

Ovládání je jednoduché, příjemné a praktické. Během letu všechny řídící prvky reagují spolehlivě, bez jakéhokoli zpoždění a bez zbytečného odporu včetně pedálů nožního řízení, které ovládají ocasní vrtulku. Ta je v současné době nejefektivnějším a nejjednodušším nástrojem vyrovnávání reakčního momentu vznikajícího přenosem výkonu motoru na nosný rotor. Jinými slovy, ocasní vrtulka je ideální pro létání v extrémních podmínkách, protože nezatěžuje motor zbytečným odběrem jeho výkonu, který může být využit nosným rotorem pro bezpečné provedení letu. Více se dozvíte v sekci Prodej vrtulníku / porovnání vrtulníků.

Pro základní i pokročilý výcvik je k dispozici i R44, s prostornější kabinou, většími výkony a bezkonkurenčním komfortem pro pilota a cestující. Je ovšem poněkud dražší než R22. Tady platí, že za komfort si musíte připlatit.

Kontaktujte nás
Kontaktujte nás

HELI CZECH s.r.o.

Formánkova 436/2

Moravské Předměstí

50011 Hradec Králové

 

777 206 480

Sledujte nás