O nás

O společnosti HELI CZECH s.r.o.

Vážení přátelé,
dovolte nám krátce představit společnost HELI CZECH s.r.o. .

Naše historie sahá do doby před vstupem do Armády České Republiky, kdy jsme se jako kluci rozhodli létat s vrtulníky. Všichni piloti včetně zakladatele společnosti létali, nebo létají na bitevních vrtulnících Mi-24 v Tygří Letce a mají nalétáno tisíce letových hodin. Mnozí piloti mají za sebou několik misí jak v Kosovu, tak v současné době i v Afganistánu. Jedná se o společnost, která má ty nejlepší a nejzkušenější piloty a instruktory v této zemi.

Létání s vrtulník je náš životní sen a o vrtulnících víme víc než ostatní.

S činností jsme začali bez jakékoli státní zakázky z „absolutní nuly“ v roce 2007 na louce v obci Karlštejn, odkud jsme jako první začali poskytovat zážitkové lety vrtulníky pro turisty a další zájemce s pronajatým vrtulníkem. Vozili jsme je nad místní hrad a blízké okolí. V čem pokračujeme dodnes, ale již z heliportu v Loděnicích.
Postupně jsme se rozvinuli do společnosti, která v současné době vlastní 6 vrtulníků a celkem provozuje 12. ( a to jsme ještě nezačali ;-) ) .

Mimo zážitkových letů, jsme vybudovali leteckou školu, servis pro 7 typů vrtulníků, provádíme letecké práce od filmovacích po monitorovací lety a jsme jedinými držiteli licence Leteckého dopravce v ČR podle nejpřísnějších Evropských norem s lehkými vrtulníky Robinson . Účastníme se všech velkých leteckých show v naší zemi.

V roce 2010 jsme získali pro naší sesterskou společnost HELI Slovakia s.r.o. dealerství pro vrtulník Robinson a poskytujeme servis dle PART-145 jak v České republice, tak na Slovensku.

V roce 2012, se nám podařil neskutečný kousek – dovést „Bitevní vrtulník BELL AH-1COBRA“ z USA. Jedná se o naprosto jedinečný unikát s plnou historii, který nemá v Evropě obdoby. Už jen proto, že v mnoha světových zemích je tento stroj v různých variantách používán ještě jako zbraň. S bližší historii tohoto stroje se můžete seznámit v sekci Naše vrtulníky. Cobra je tu pro Vás. Budete se s ní moc svézt u příležitosti propagačních letů při různých marketingových akcích, nebo leteckých dnech a vnořit se do pocitů pilotů na bojových misích.

Velký dík patří našemu fotografu panu Jaroslavu Kubíkovi a kameramanu Kamilovi Podolskému, jejichž fotografiie a videa si můžete prohlédnout na našich stránkách.

Další poděkování patří fotografům Miloš Růža a Jiří Sofilkanič, jejchž snímky také zdobí naše intenetové stránky.

Děkujem a těšíme se na létání s Vámi.

Team HELI CZECH.

Poslední články

1.6.2018

Dovezli jsme nový Robinson R66 Turbine

Již to bude pár dnů, co k nám dorazil přímo z výrobny Robinson Helicopter Company sídlící v Torrance USA tento skvostný vrtulník. Robinson R66 Turbine na první pohled vypadá velmi podobně jako Robinson R44, ale když se pořádně zakoukáte, ihned si všimnete mnoho rozdílů. Už jen samotná velikost jak na délku, tak i šířku je […]

31.5.2018

Robinson R44 OK-HLS se vrátil

Již to bude pár měsíců, co jsme zaslali hodinově dolétaného Robinsona R44 Raven I s imatrikulací OK-HLS do společnosti Robinson Helicopter Company sídlící v Torrance, USA. V této fabrice proběhla kompletní generální údržba tohoto vrtulníku + přibyly některé modifikace ve výbavě. Černo-zlatý kabát vrtulníčku velice slušel, proto jsme ani nezaváhali a zvolili naprosto stejné schéma barev. […]

23.11.2017

Robinson R22 OK-HSK se vrátil

Již to bude přibližně 10 měsíců, co jsme zaslali hodinově dolétaného Robinsona R22 Beta II s imatrikulací OK-HSK do společnosti Robinson Helicopter Company sídlící v Torrance, USA.

V této fabrice proběhla kompletní generální údržba tohoto vrtulníku + přibyly některé modifikace ve výbavě.

Černo-zlatý kabát vrtulníčku velice slušel, proto jsme ani nezaváhali a zvolili naprosto stejné schéma barev.

Momentálně se v našem servisním středisku skládá dohromady a zanedlouho bude připraven nalétat opět dalších 2 200 hodin.

Už se moc těšíme.

30.6.2017

Nový simulátor ROBINSON R22

Nový simulátor ROBINSON R22

Jako úplnou novinku jsme si pro Vás přichystali zcela nový simulátor s typovým zaměřením na vrtulník Robinson R22, který disponuje systémem ,,motion“ neboli pohyblivou kabinou.
Tento typ simulátoru je zcela první kus svého druhu. Má zcela čerstvou certifikaci od FAA. Je situován pro dvě osoby s duálním řízením, stejným provedením jak je v reálném vrtulníku. Je možné si zalétat jak začátečnické létání až po přístrojové v těch nejhorších podmínkách počasí, které Vás dokážou vůbec napadnout. Bouře, poryvy větru, déšť, nízká viditelnost, námraza, sníh a mnoho dalšího. Samozřejmostí je, že si můžete zvolit jakékoliv místo vzletu na území celé Evropy a čas ve kterém chcete letět tzn. že není žádný problém létat i noční lety. Pilot si také může dobře procvičit pozemní i letové postupy konkrétně pro tento typ vrtulníku.

V bližší době také očekávejte video, jak takovéto létání na simulátoru vlastně vypadá.

V případě zájmu letu na tomto simulátoru prosím kontaktujte zde:
Kamil Podolský
kamilpodolsky@gmail.com
tel.: +420 733 238 074

Kontaktujte nás
Kontaktujte nás

HELI CZECH s.r.o.

Formánkova 436/2

Moravské Předměstí

50011 Hradec Králové

 

777 206 480

Sledujte nás