O nás

O společnosti HELI CZECH s.r.o.

Vážení přátelé,
dovolte nám krátce představit společnost HELI CZECH s.r.o. .

Naše historie sahá do doby před vstupem do Armády České Republiky, kdy jsme se jako kluci rozhodli létat s vrtulníky. Všichni piloti včetně zakladatele společnosti létali, nebo létají na bitevních vrtulnících Mi-24 v Tygří Letce a mají nalétáno tisíce letových hodin. Mnozí piloti mají za sebou několik misí jak v Kosovu, tak v současné době i v Afganistánu. Jedná se o společnost, která má ty nejlepší a nejzkušenější piloty a instruktory v této zemi.

Létání s vrtulník je náš životní sen a o vrtulnících víme víc než ostatní.

S činností jsme začali bez jakékoli státní zakázky z „absolutní nuly“ v roce 2007 na louce v obci Karlštejn, odkud jsme jako první začali poskytovat zážitkové lety vrtulníky pro turisty a další zájemce s pronajatým vrtulníkem. Vozili jsme je nad místní hrad a blízké okolí. V čem pokračujeme dodnes, ale již z heliportu v Loděnicích.
Postupně jsme se rozvinuli do společnosti, která v současné době vlastní 6 vrtulníků a celkem provozuje 12. ( a to jsme ještě nezačali ;-) ) .

Mimo zážitkových letů, jsme vybudovali leteckou školu, servis pro 7 typů vrtulníků, provádíme letecké práce od filmovacích po monitorovací lety a jsme jedinými držiteli licence Leteckého dopravce v ČR podle nejpřísnějších Evropských norem s lehkými vrtulníky Robinson . Účastníme se všech velkých leteckých show v naší zemi.

V roce 2010 jsme získali pro naší sesterskou společnost HELI Slovakia s.r.o. dealerství pro vrtulník Robinson a poskytujeme servis dle PART-145 jak v České republice, tak na Slovensku.

V roce 2012, se nám podařil neskutečný kousek – dovést „Bitevní vrtulník BELL AH-1COBRA“ z USA. Jedná se o naprosto jedinečný unikát s plnou historii, který nemá v Evropě obdoby. Už jen proto, že v mnoha světových zemích je tento stroj v různých variantách používán ještě jako zbraň. S bližší historii tohoto stroje se můžete seznámit v sekci Naše vrtulníky. Cobra je tu pro Vás. Budete se s ní moc svézt u příležitosti propagačních letů při různých marketingových akcích, nebo leteckých dnech a vnořit se do pocitů pilotů na bojových misích.

Velký dík patří našemu fotografu panu Jaroslavu Kubíkovi a kameramanu Kamilovi Podolskému, jejichž fotografiie a videa si můžete prohlédnout na našich stránkách.

Další poděkování patří fotografům Miloš Růža a Jiří Sofilkanič, jejchž snímky také zdobí naše intenetové stránky.

Děkujem a těšíme se na létání s Vámi.

Team HELI CZECH.

Poslední články

12.6.2019

Nově možnost letět vrtulníkem AW-119

Chcete se jen příjemně proletět nebo se rychle dostat z bodu A do B? Tak tu máme pro Vás nově možnost letu tímto vrtulníkem AW-119 Koala.Kapacita až 7 cestujicích. Cena za pronájem činí: 33Eur/min V případě zájmu či více informací, nás kontaktujte zde: kamil.podolsky@heliczech.cz S pozdravem TEAM HELI CZECH

8.10.2018

Nově provozujeme další Robinson R44 Raven II

Nově do naší flotily přibyl vrtulník Robinson R44 Raven II s již přidělenou českou imatrikulací OK-HLZ. Tento stroj byl přepraven z Polska, kde létal pod imatrikulací SP-GMG.

Typ vrtulníku byl představen v roce 2002 společností Robinson Helicopter Company. Je to modifikovaná verze Robinsonu R44 Raven I, která disponuje přímým vstřikováním paliva do motoru a širšími listy rotoru. Díky těmto modifikacím dosahuje vyšší maximální vzletové hmotnosti a vyššího výkonu.

26.9.2018

Gratulujeme naší studentce k získání PPL(H)

Celá společnost HELI CZECH s.r.o.  gratuluje naší studentce Lucii FETTER k úspěšnému zvládnutí pilotního výcviku a získání licence soukromého pilota vrtulníku PPL(H).

Byla to jedna radost spolupracovat s tak nadanou osobou, která má k létání ten správný přístup a celkově letectví miluje.

Když od teď uslyšíte za letu na rádiu nějaký příjemný dívčí hlas, možná to bude právě Lucie.

Přejeme ti tolik vzletů, co přistání a aby ti nezmizel tvůj radostný úsměv pokaždé, když sis usedla za cykliku vrtulníku.

22.9.2018

Spokojenost našich zákazníků

Marek Med (18.09.2018):

Absolvoval jsem u Vaší společnost instruktážní hodinu na vrtulníkovém simulátoru Robinson. Chtěl bych tímto moc poděkovat instruktorovi Milanu Záhorskému za perfektní vedení hodiny. Kromě vlastní instruktáže mi předal mnoho zajímavých doplňujících informací ať již z oblasti techniky pilotáže, zásad bezpečnosti letu, praktických komentářů ke každému probíranému tématu.

Pavel Meduna (31.08.2018):

Díky za skvělý zážitek z letu nad HK Robinsonem R22 i za milé jednání a profesionální přístup. Ať se Vám daří!

Kontaktujte nás
Kontaktujte nás

HELI CZECH s.r.o.

Formánkova 436/2

Moravské Předměstí

50011 Hradec Králové

 

777 206 480

Sledujte nás