Let vrtulníkem nad Bezdězem a Máchovým jezerem

Proleťte se vrtulníkem nad hradem Bezděz, zbytky Hradu Myšlín v srdci Máchového jezera, Máchovým jezerem samotným a také Doksami. Nezapomeňte si vše vyfotit, nebo natočit.

bezdez-a-machovo-jezero-3
Doba letu: cca 10 min (včetně nástupu a výstupu) Vrtulník: R-44
Cestující: 3 cestující + pilot
Konečná cena: 2 500 Kč / osoba Místo vzletu: Heliport Hlínoviště
GPS souřadnice: 50°31’6.001″N, 14°44’42.653″E

Věnujte krásný dárek, a nebo Vezměte rodinu, nebo kamarády a udělejte si hezký výlet do krásné přírody v okolí hradu Bezděz a Máchova jezera a prožijte úžasný den s nádherným zážitkem na palubě vrtulníku společnosti HELI CZECH s.r.o. nad hradem Bezděz a Máchovým jezerem.

Proleťte se vrtulníkem nad hradem Bezděz, zbytky Hradu Myšlín v srdci Máchového jezera, Máchovým jezerem samotným a také Doksami. Nezapomeňte si vše vyfotit, nebo natočit.

Poletíte s vojenskými profesionálními piloty.

bezdez-a-machovo-jezero-1

Let začíná vzletem z heliportu u obce Hlínoviště poblíž cesty z Bělé pod Bezdězem – Doksy.
Po vzletu poletíte přímo nad hrad Bezděz jehož zřícenina se nachází se na kopci Velký Bezděz (603,5 m) v Dokeské pahorkatině, nad vsí Bezděz. Hrad byl poprvé zmíněn roku 1264 za vlády Přemysla Otakara II.

bezdez-a-machovo-jezero-2

Po na stoupání dostatečné výšky budete pokračovat nad zříceninu hradu Myšlín v Máchově jezeře. Na ostrůvku se nachází pozůstatky tvrze pocházející z 14. století. Stavba vznikla ještě před založením Velkého rybníka (Máchové jezero) českým panovníkem Karlem IV. roku 1366.

bezdez-a-machovo-jezero-3

Máchovo jezero též zvané Velký rybník nebo Velký Dokeský rybník (německy Großteich nebo Hirschberger Großteich) je největší rybník v Libereckém kraji a osmý největší v České republice. Jedná se zároveň o nejhlubší rybník v České republice, dosahuje hloubky až 12 metrů. Jde o třetí největší český rybník, který leží jinde než v Jihočeském kraji. Byl založen v 14. století. Rozkládá se v nadmořské výšce 266 m, má rozlohu 284 ha.

bezdez-a-machovo-jezero-4

Po přeletu Máchového jezera budete pokračovat okolo Doks zpět na heliport, kde let skončí.

Kontaktujte nás
Kontaktujte nás

HELI CZECH s.r.o.

Formánkova 436/2

Moravské Předměstí

50011 Hradec Králové

 

777 206 480

Sledujte nás