Let vrtulníkem nad Českým Krumlovem

Proleťte se nad historickým centrem Českého Krumlova, prohlédněte si z vrtulníku hrad a zámek Český Krumlov

cesky-krumlov-2
Doba letu: cca 10 min (včetně nástupu a výstupu) Vrtulník: R-44
Cestující: 3 cestující + pilot
Konečná cena: 2 500 Kč / osoba Místo vzletu: Heliport Horní Třebonín
GPS souřadnice: 48°50’41.780″N, 14°24’38.737″E

 

Věnujte krásný dárek, a nebo vezměte rodinu, nebo kamarády a udělejte si hezký výlet do krásné přírody Jižních Čech a podívejte se na nezapomenutelný Český Krumlov z paluby vrtulníku společnosti HELI CZECH a prožijte úžasný den s nádherným leteckým zážitkem.

Proleťte se nad historickým centrem Českého Krumlova, prohlédněte si z vrtulníku hrad a zámek Český Krumlov, zámeckou zahradu a historické centrum města s krásně klikatou Vltavou. Nezapomeňte si vše vyfotit, nebo natočit ?.

Poletíte s vojenskými profesionálními piloty.

Vzlétnete z heliportu Horní Třebonín a budete pokračovat přímo nad Český Krumlov a jeho historické centrum.

cesky-krumlov-1

Počátky města sahají do 10. Století kdy okolní území zřejmě spadalo pod vládu Slavníkovců. Po jejich vyvraždění Přemyslovci připadlo v rámci osidlování o necelá dvě století později v državu jednomu z nejstarších a nejmocnějších českých rodů – Vítkovcům. Tzv. praotec rodu Vítek z Prčice přišel do Jižních Čech v 2. polovině 12. století a postupně ovládl nebo založil všechna významná sídliště a hrady v oblasti.

cesky-krumlov-2

První písemná zmínka o existenci sídla na Krumlově pochází z roku 1240 od Oldřicha z Lichtenštejna, v jehož autobiografické básni Der Frauendienst je uvedeno pod názvem Krumbenowe. Vlastní město bylo v zákrutě řeky Vltavy založeno až v roce 1274, přičemž již od samých počátků města je doložena přítomnost českých i německých osadníků.

cesky-krumlov-3

Krumlovská větev Vítkovců v roce 1302 vymřela. Dědictví krumlovského rozrodu se s povolením krále Václava II. ujali jejich blízcí příbuzní páni z Rožmberka a bezprostředně poté přesídlili z hradu Rožmberk na Krumlov. Příchod Rožmberků zároveň předznamenal největší rozkvět a stavební rozvoj města.

cesky-krumlov-4

Po shlédnutí historické centra budete pokračovat kolem obce Mojné zpět na heliport Horní Třebonín.

Kontaktujte nás
Kontaktujte nás

HELI CZECH s.r.o.

Formánkova 436/2

Moravské Předměstí

50011 Hradec Králové

 

777 206 480

Sledujte nás