Let vrtulníkem nad hradem Bítov, Vranovskou přehradou a Vranovským zámkem

Vezměte rodinu, nebo kamarády a proleťte se nad hradem Bítov, zříceninou hradu Cornštejn, Vranovskou přehradou a Vranovským zámkem.

vranov-bitov-2
Doba letu: cca 12min (včetně nástupu a výstupu) Vrtulník: R-44
Cestující: 3 cestující + pilot
Konečná cena: 3 000 Kč / osoba Místo vzletu: Heliport Zálesí
GPS souřadnice: 48°57’59.816″N, 15°45’21.773″E

Věnujte krásný dárek, a nebo Vezměte rodinu, nebo kamarády a proleťte se nad hradem Bítov, zříceninou hradu Cornštejn, Vranovskou přehradou a Vranovským zámkem. Užijte si let na palubě vrtulníku společnosti HELI CZECH nad nádhernou údolní nádrží řeky Dyje.

Nezapomeňte si vše vyfotit, nebo natočit :)

Poletíte s vojenskými profesionálními piloty.

vranov-bitov-1

Po vzletu z heliportu Zálesí poletíte k hradu Bítov okolo rozhledny Rumburak, která byla slavnostně otevřená v červenci 2009 a je vysoká 30m.

vranov-bitov-12

Potom budete pokračovat s vrtulníkem k hradu Bítov, který byl založen v 11. století na místě původního velkomoravského hradiště a to jako první z řetězce hradů, které měly chránit jižní hranici přemyslovského státu. První písemná zmínka o hradu Bítov pochází z roku 1061.

vranov-bitov-10

Po hradu Bítov přeskočíte na protější svah ke zřícenině hradu Cornštejn (něm. Zornstein). Cornštejn je zřícenina lichtenburského hradu. Hrad stojí na vysoké skalnaté šíji mohutného říčního ostrohu řeky Dyje, nedaleko ústí Želetavky, půldruhého kilometru JV od hradu Bítov. Německý původ jména hradu značí hněv (Zorn) a kamenný hrad (Stein).

vranov-bitov-9

Pak budete pokračovat podél vodní nádrže k baroknímu Vranovskému zámku, který byl původně vybudován jako jeden z prvků podyjské obranné soustavy při jižní hranici země. První písemný doklad o jeho existenci najdeme už v Kosmově kronice (k roku 1100).

vranov-bitov-2

Cestou zpět od Vranovského zámku na heliport poletíte přes hráz Vodní nádrže Vranov, která byla vybudována na řece Dyji v blízkosti městečka Vranov nad Dyjí v letech 1930–1933. Hráz přehrady je vysoká 60 m a v koruně je dlouhá 292 m. Vzniklá přehrada je dlouhá asi 30 km a zasahuje až pod hrad Bítov do údolí Želetavky.

vranov-bitov-6

Kontaktujte nás
Kontaktujte nás

HELI CZECH s.r.o.

Formánkova 436/2

Moravské Předměstí

50011 Hradec Králové

 

777 206 480

Sledujte nás